Strona główna Aktualności

Charytatywny konkurs bożonarodzeniowy „Magia Świąt”

526

Wolontariusze z Koła Misyjnego naszej szkoły, wraz z opiekunami oraz nauczycielami zapraszają do udziału w charytatywnym konkursie bożonarodzeniowym „Magia Świąt”.

W obecnym czasie nie jest łatwo pomagać, choć potrzebujących mamy wokół sporo. Postanowiliśmy wesprzeć akcję świetlicy „Świetlik” w Spiach, która organizuje kiermasz charytatywny dla dobrze nam znanych dziewczynek z naszej gminy: Klary i Amelki. Chcielibyśmy połączyć „piękne z pożytecznym” i zorganizować konkurs dla naszych uczniów i ich rodzin, połączony ze wsparciem akcji charytatywnej.

W konkursie dla laureatów miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach zostały przewidziane nagrody rzeczowe oraz dyplomy;)

Regulamin konkursu:                

 1. Cele konkursu: *pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, *zachęcenie do wspólnej działalności naszych uczniów z ich rodzeństwem i rodzicami, *zachęcanie do kultywowania tradycji świątecznych, *mobilizowanie uczniów do niesienia pomocy potrzebującym.
 1. Zasady uczestnictwa:
  W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, ich rodzeństwo i rodzice. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:
  Przedszkole / Klasy I- III / Klasy IV- VI / Klasy VII –VIII
 1. Terminy:
  • Ozdoby świąteczne przynosimy do szkoły od 30 listopada do 1 grudnia 2020r. (poniedziałek – wtorek) w godzinach od 8:00 do 14:00 – z zachowaniem zasad sanitarnych.
  • Rozstrzygnięcie konkursu 2 grudnia 2020r. (środa)
  • Prezentacja prac na kiermaszu świątecznym z możliwością zakupu 3-4 grudnia 2020r. (czwartek – piątek), godziny zostaną podane na naszej stronie internetowej i szkolnym Facebook’u
  4. Technika: dowolna.
 2. Jury będzie oceniać prace pod względem kreatywności i zgodności z tematem nawiązującym do świąt Bożego Narodzenia.
 3. Każda praca musi zawierać przytwierdzoną metryczkę: imię i nazwisko ucznia (uczniów), oddział uczęszczania oraz osoby wspomagające (rodzice, rodzeństwo)
 4. Postanowienia końcowe:
  Nie przewiduje się zwrotu wykonanych prac. Ozdoby zostaną sprzedane na kiermaszu świątecznym przez wolontariuszy lub przekazane na Kiermasz Świąteczny dla Klary i Amelki organizowany przez świetlicę Świetlik w Spiach. Dochód uzyskany z kiermaszu w szkole zostanie w całości przekazany organizatorom Kiermaszu Świątecznego dla Klary i Amelki.