Strona główna Aktualności

Superbohaterowie II wojny światowej

618

We wtorek 2 października w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Sudoła w Dzikowcu odbył się gminny finał konkursu „Superbohaterowie II wojny światowej”. Tematem przewodnim konkursowych zmagań było życie i działalność  10 najwybitniejszych postaci tamtych czasów.  W konkursie wiedzowym naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych podczas eliminacji przeprowadzonych w szkole. Byli to Konrad Kisiel i Michał Kopeć z klasy VII oraz Marcin Żarkowski z klasy VI. W konkursie na pracę plastyczną przedstawiającą jednego z wielkich bohaterów naszego narodu reprezentowali nas Kinga Kisiel i Kondrad Kopeć z klasy VI.  W obydwu kategoriach rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Prace uczniów z Kopci spotkały się z uznaniem jury, które przyznało:

Kindze – II,  a Kondradowi – III  miejsce.

Jeszcze większym sukcesem zakończył się turniej wiedzy. Po sprawdzeniu prac konkursowych okazało się, że nasi finaliści zajęli trzy pierwsze miejsca:

Michał – pierwsze, Konrad – drugie a Marcin – trzecie.

O zwycięstwie w rywalizacji i miejscu na podium decydował czas rozwiązania zadań konkursowych, bo każdy z nich uzyskał taką samą liczbę punktów – 22 na 23 możliwe do zdobycia. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.