Strona główna Aktualności

Dzień Chłopaka dla Kacperka;)

658

Koło Misyjne działające w naszej szkole z okazji “Dnia Chłopaka” organizuje zbiórkę nakrętek dla bardzo dzielnego solenizanta – Kacperka Serafin z Majdanu Królewskiego. Z okazji tego święta pamiętajmy o naszym małym sąsiedzie;) Zebrane w tym dniu nakrętki zostaną przekazane jego rodzicom.

Kacerek urodził się 18 sierpnia 2013 roku w Nowej Dębie i od pierwszych minut swojego życia zaczął walkę z wrodzonym nowotworem złośliwym tkanek miękkich i kości lewej nóżki. W wyniku szybko postępującej choroby w wieku 2 miesięcy amputowano mu całe podudzie wraz z kolanem. Żeby normalnie funkcjonować wśród innych dzieci potrzebuje protezy która pomoże mi stanąć na obie nóżki. Kacper rośnie, a w związku z tym protezę trzeba wymieniać. Dodatkowo chłopiec regularnie jeździ na badania kontrolne (w Instytucie Matki i Dziecka) do Warszawy.

 

Pomimo choroby Kacperek uczęszcza na zajęcia taneczne, pływa, jeździ na rowerze, biega w onkobiegach (także dla innych dzieci). Walczy o swoje zdrowie, a my choć odrobinę, możemy mu w tym pomóc.

Polecamy zaglądnąć na profil Kacperka na Facebooku i przekonać się, że warto wesprzeć tego “małego wojownika”;) https://www.facebook.com/kacperek.serafin/