Strona główna Aktualności

Relacja z Festiwalu folklorystycznego

840

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku na terenie szkoły w Kopciach o godzinie 15.00 rozpoczęła się impreza plenerowa – Festiwal Folklorystyczny ,,Po Lasowiacku”

Partnerem imprezy było Województwo Podkarpackie

 

 

 

Przygotowania do festiwalu zaczęły się już z samego rana 🙂

Na początku imprezy nawiązano do święta Rodziny. Uczniowie szkoły (szczególnie młodsi) wyrazili wdzięczność i podziękowania dla rodziców, życzyli im wszystkiego co w życiu najlepsze, a wyrazem tego były piosenki i tańce w ich wykonaniu.

W programie  imprezy były atrakcyjne opowieści garncarza i pokaz wyrabiania glinianych garnków.

Strażacy z OSP w Kopciach przybliżali pracę strażaków i oferowali dzieciom przejażdżkę wozem strażackim. Motocykliści pokazywali swoje ,,maszyny” i prezentowali się podczas jazdy. Zainteresowani motoryzacją mogli zgłębiać tajniki budowy i jazdy motocyklami.

Szczególnie małe dziewczynki chętnie korzystały z możliwości malowania buziek. Za budynkiem szkoły uruchomiono strzelnicę – zawody o puchar Dyrektora Szkoły.

Atrakcją były też dmuchane zjeżdżalnie.

Aby przybliżyć kulturę i życie Lasowiaków, uczniowie klas starszych naszej szkoły zaprezentowali scenkę ,,Jak to w Oktawie było”. Quiz o Lasowiakach i historii Kopci wyłonił zwycięską rodzinę mającą najwięcej wiedzy w tym temacie. Występ Kapeli Dzikowianie – przeniósł uczestników imprezy w klimat muzyki Lasowiaków.

Podczas imprezy, każdy uczestnik mógł również posmakować licznych wyśmienitych potraw Lasowiaków, kiełbasek z grilla,  przekąsek, ciast i napoi.

Uruchomiona została loteria fantowa, w której główną nagrodę – hulajnogę elektryczną ufundowali radni wsi Kopcie: p. Marta Kaczorowska i p. Ryszard Bąba oraz sołtys wsi Kopcie p. Antoni Puzio.

Na imprezie plenerowej panowała świetna rodzinna atmosfera. Dorośli i dzieci bawili się bardzo dobrze, a wszystkie występy artystyczne dodatkowo uświetniły imprezę. Stworzyły wyjątkowy klimat połączenia kultury Lasowiaków i współczesności na najbliższych nam  terenach.

    Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i uświetnienia imprezy.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.