Strona główna Aktualności

Rusza rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny – zajęcia popularnonaukowe dla dzieci

596

Od 25.02.2019r. rozpoczęła się rejestracja na semestr letni 2019 zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Bezpłatne zajęcia odbywające się w Rzeszowie oraz czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli, przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat.

Zapisy online na stronie internetowej rozpoczną się 25 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 4 marca 2019 do godziny 23.59.59. Więcej informacji na stronie https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/

Na zajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Rodzice mogą zapisywać dzieci rejestrując je online, poprzez konto utworzone na stronie https://dolina-wiedzy.pl/dut/.   Zasady rejestracji i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja). Zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu (dla mieszkańców powiatu mieleckiego), Dębicy (powiat dębicki), Ustrzykach Dolnych (zajęcia skierowane są do dzieci uczęszczających do szkół w gminie oraz do szkół z Gminy Olszanica) oraz Stalowej Woli (powiat stalowowolski). Po raz kolejny w zajęciach DUT weźmie udział ponad 1300 dzieci.

Semestr letni to cztery spotkania od marca do czerwca, jedno w miesiącu, zawszę w sobotę.  Wykłady, w których uczestniczy biorą udział trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci DUT dowiedzą się skąd płynie prąd, poznają historię ognia i jego tajemnice, spróbują odkryć i poznać to czego nie widać oraz przekonają się, że świat z filmów science fiction, nie jest taki odległy jakby mogło się wydawać.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT.

Zajęcia  mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania można kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.