Strona główna Aktualności

Do hymnu! 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

425

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Nasza szkoła włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”: we wtorek, 10 listopada o symbolicznej godz. 11:11 dzieci oddziału przedszkolnego odśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy „Jeszcze Polska nie zginęła”.

https://drive.google.com/file/d/1P7fdjFzNmXJWPtp9li7YNPTRXVaToiyJ/view?usp=sharing

Wszyscy uczniowie z pozostałych klas naszej szkoły zostali poproszeni o włączenie się do tego wydarzenia i odśpiewania naszego hymnu w domu.

Wychowawcy klas IV-VIII poświęcili godziny zajęć z wychowawcą, a nauczyciele klas I-III włączyli do tematyki swoich dziennych zajęć przygotowany na tę okazję scenariusz lekcji pt. „11 listopada Narodowe Święto Niepodległości”. Uczniowie obejrzeli film, który przybliżył wydarzenia sprzed 102 lat: „Jak Polska odzyskała niepodległość” oraz słuchali piosenek patriotycznych. Zajęcia z uczniami posłużyły do:

  • wyrabianie szacunku dla tradycji historycznej i symboli narodowych
  • określenia, co to znaczy być patriotą w dzisiejszych czasach

11 listopada 2020 roku przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy. W całej Polsce odbywają się uroczyste obchody. Uczestnicząc w nich przez media wyrażamy swój patriotyzm, pokazujemy, jak należy dbać o dobre imię ojczystego kraju, pracować dla jego dobra i rozsławiać jego zalety.