Strona główna Aktualności

Komunikat: zmiana w tygodniowym rozkładzie zajęć dla klas IV-VII

587

Szanowni Państwo

Zgodnie z obowiązującym od dnia 25 marca Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 chciałem podzielić się z Państwem istotnymi informacjami w tym zakresie.

Rozporządzenie nakłada na dyrektora szkoły organizację nauki w  tym czasie.
Od poniedziałku 30 marca w naszej szkole kształcenie na odległość będzie przebiegać w dostosowanym dla uczniów zmienionym rozkładzie zajęć (rozkład ten będzie obowiązywał od poniedziałku 30 marca a nie od środy 25 marca, gdyż uznałem, że zmiana w środku tygodnia wprowadzałaby niepotrzebne zamieszanie a nasi nauczyciele wraz z dziećmi i przy Państwa pomocy pracując nad poszczególnymi tematami realizowali treści z podstawy programowej).

Mając na uwadze zróżnicowany dostęp zarówno do sprzętu komputerowego, który szczególnie przy większej ilości dzieci w domu może i nie jest dostępny o każdej porze oraz zróżnicowany poziom opanowania formy kształcenia na odległość uczniów, a przede wszystkim zdrowie dzieci wspólnie z nauczycielami dostosowaliśmy  tygodniowy plan lekcji poprzez zredukowanie części zajęć i rozłożenie ich w miarę równomiernie w ciągu tygodnia.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że w obecnym położeniu nie ma uniwersalnego i idealnego rozwiązania. Dlatego też zwracam się do Państwa zarówno o wyrozumiałość jak również Państwa sugestie w tym zakresie. W każdej chwili mogą się Państwo skontaktować z każdym wychowawcą  telefonicznie, a z nauczycielami poprzez wiadomości e – mail, gdyż organizując zdalne nauczanie podali swoje adresy mailowe, a niekiedy również swoje numery telefonu. Nadmienię również, że w razie pytań, wątpliwości lub problemów mogą się Państwo skontaktować ze mną dzwoniąc na szkolny numer 17 7444740 lub pisząc na  adres e – mail skopcie@op.pl

Oceniając zadania nauczyciele będą brać w szczególności pod uwagę aktywność, zaangażowanie, staranność a przede wszystkim chęci uczniów.

Mając na uwadze higieniczne i bezpieczne dla uczniów warunki nauki będziemy dążyć do tego aby zrównoważyć czas poświęcony z użyciem sprzętu elektronicznego z czasem przy książkach i zeszytach, nie zapominając przy tym o odpoczynku poprzez wyjście na spacer czy zaproponowane przez nauczyciela ćwiczenia.

Życząc dużo zdrowia

z poważaniem Mariusz Jarosz

Nowy tygodniowy rozkład zajęć jest dostępny na naszej stronie w zakładce “dokumenty”