Strona główna Aktualności

To nie ferie! To kwarantanna!

1226

Bądźmy rozsądni! Zadbajmy o najstarszych członków rodzin – bo stosunkowo dzieci i nastolatkowie (póki co) są bezpieczni, ale sytuacja wygląda dokładnie odwrotnie u najstarszych!

“Nie popełniajmy błędu Włochów, to nie są ferie” – mówi Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, dając konkretne wskazówki dla rodziców i uczniów. Najważniejsze jest, aby nie traktować czasu wolnego jak ferii, a kwarantannę.

“To nie jest czas ferii. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu. Poważnie potraktujmy ryzyko zakażenie” – mówi Szumowski.

Młodzież w czasie kwarantanny nie powinna wychodzić z domu i spotykać się z rówieśnikami, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Ministerstwo podjęło również decyzje o zamknięciu kin, teatrów i wszystkich placówek, gdzie są skupiska ludzi.

Drogi uczniu:

  • czytaj lektury (niedługo podrzucimy Ci wskazówki i konkretne tytuły), możesz poszukać ich również w internecie i czytać w plikach pdf
  • klasy IV-VI – używajcie codziennie Insta.ling – pewna nauczycielka angielskiego dorzuci Wam słówka do kolekcji i sprawdzi ich “przerbienie”;)
  • rozwiązujcie zadania online, możecie korzystać z wielu platform edukacyjnych, np:
  • https://www.matzoo.pl/ lub http://pisupisu.pl/
  • zaglądajcie na naszą stronę, na pewno będziemy Wam podrzucać nowe pomysły, żebyście się nie nudzili;)