Strona główna Aktualności

1% podatku dla naszych małych potrzebujących sąsiadów;)

500

Zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków i wszystkich, którzy w najbliższym czasie będą rozliczać swoje PIT-y na oddanie 1% podatku na potrzebujące dzieci mieszkające w naszym środowisku lokalnym. Odliczenie 1 % od podatku nic nie kosztuje a możne pomóc uzbierać potrzebne na m.in. leczenie i rehabilitację środki.

 

Amelka Michalska to trzynastoletnia dziewczynka, która cierpi na niezwykle rzadką chorobę artrogrypozę. Objawia się ona silnymi przykurczami mięśni oraz sztywnieniem stawów. Mieszkanka gminy Dzikowiec wymaga stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.

KRS 0000037904
cel szczegółowy: 4299 Michalska Amelia

 

 

Klara Bieleń – ubiegły rok był dla tej 4-letniej dziewczynki bardzo intensywny. Systematycznie jeździła na rehabilitację i badania lekarskie. Od września uczęszcza na zajęcia w OREW-ie w Rzeszowie. Niestety ciężkie ataki padaczki spowodowały, ze trzy razy była w szpitalu na oddziale neurologii. Pomimo tego, Klara robi postępy. zaczyna czworakować, siedzieć i reagować na swoje imię. Uczęszcza też na terapie wzroku do optometrysty.

                                                                               KRS 0000037904                                                                         cel szczegółowy: 30519 Bieleń Klara

Kacper Serafin – to 6-letni mały bohater, który pomimo przebytej choroby jest bardzo aktywny: tańczy w szkole tańca “Art dance”, pływa, biega i jeździ na rowerze. Niedługo po narodzinach Kacperka zdiagnozowano u niego wyjątkowo złośliwy nowotwór tkanek miękkich i kości. Aby uratować życie chłopca lekarze musieli amputować chłopcu lewą nóżkę poniżej kolana. Rodzice Kacpra w dalszym ciągu jeżdżą z nim na badania, a chłopiec cały czas jest rehabilitowany. Kacperek będzie potrzebował kolejnych protez lewej nóżki, które są bardzo drogie, a trzeba ją regularnie wymieniać, bo przecież cały czas rośnie.

                                  KRS 0000037904
                                   cel szczegółowy: 22546  SERAFIN KACPER

 

Liczymy na Wasze wsparcie i DZIĘKUJEMY;)