Strona główna Aktualności

Naukobus w Mechowcu

480

W piątek 22 listopada uczniowie klas IV – VII udali się do Mechowca, aby wziąć udział w projekcie „Nauka dla Ciebie”. W ramach tego projektu w bibliotece publicznej w Mechowcu została zaprezentowana objazdowa wystawa „Eksperymentuj” zorganizowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, prezentująca eksponaty za pomocą których można wyjaśnić różne nurtujące nas zjawiska ze świata fizyki i innych nauk przyrodniczych.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia, eksperymenty i doświadczenia, za pomocą których mogli zrozumieć zasady działania tych eksponatów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się łamigłówki, przy których nasze dzieci spędziły wiele czasu. Na zakończenie zajęć, jako pamiątkę po wizycie w tym pasjonującym miejscu wszyscy uczestnicy otrzymali „Poradnik małego naukowca”, w którym opisano doświadczenia jakie można przygotować i przeprowadzić w domu.

Dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy wziąć udział w tym pasjonującym pokazie, oraz władzom Gminy Dzikowiec za udostępnienie szkolnego autobusu.