Strona główna Aktualności

WYCIECZKA STYPENDYSTÓW

786

17 września 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Kolbuszowej. Była ona nagrodą dla wszystkich tych, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali stypendium Wójta Gminy Dzikowiec za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. Pierwszym etapem naszego wyjazdu był kolbuszowski skansen. Podczas zwiedzania nasi stypendyści poznawali historię muzeum oraz zgromadzone tam eksponaty związane z życiem i kulturą Lasowiaków.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne podczas których dzieci własnoręcznie z rozwałkowanego przez siebie ciasta wykrawały i wypiekały proziaki – specjały lasowiackiej kuchni.

Ostatnim etapem naszej wycieczki była wizyta na basenie w czasie której uczniowie mogli popływać oraz korzystając z różnych atrakcji zrelaksować się i odpocząć.

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom gminy Dzikowiec (panu wójtowi – Józefowi Tęcza i pani sekretarz – Genowefie Dębiak) za użyczenie gminnego autobusu i wsparcie finansowe w postaci biletów wstępu do skansenu i na basen.