Strona główna Aktualności

Pasowanie na Ucznia

708

Dnia 15 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Kopciach odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

W kluczowym momencie całej uroczystości uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach p. dyrektor Mariusz Jarosz dokonał symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Kopciach i wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Po ceremonii Pasowania przewodniczący samorządu uczniowskiego Jakub Wojdyło oraz uczniowie klasy III gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesu w nauce. Rodzice, uczniowie klasy II, pani praktykantka Dominika Grądzka i wychowawczyni podarowali pierwszakom upominki w postaci książek, słodyczy, maskotek, kubków i innych gadżetów. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość.

Po części oficjalnej pierwszaki zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli dyrektorowi i wszystkim nauczycielom Szkoły Podstawowej w Kopciach życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wychowawczyni klasy I
Janina Pyra